Galeria Bursztynowa powiększy się

Pomagamy Mirkowi w Bursztynowej!

09 kwiecień 2017

To już kolejna zbiórka pieniędzy w Galerii Bursztynowej dla Mirosława Witkowskiego, którego serce w sierpniu 2015 roku nagle przestało bić. Skutkiem czego było niedotlenienie i uszkodzenie mózgu.  

Teraz ostrołęczanin nie jest zdolny do samodzielnego funkcjonowania: nie chodzi, wymaga ciągłej rehabilitacji, jedzenie i picie podawane są mu przez sondę. Przez długi czas nie było z nim w ogóle kontaktu. Poprawa nastąpiła pod koniec 2016 roku: zaczął reagować na widok bliskich, na bodźce z zewnątrz.

To wszystko dało nadzieję na wyzdrowienie. Obecnie Mirek czeka na badania, po których zostanie zakwalifikowany albo do zabiegu, albo do przejścia intensywnej rehabilitacji. Obie ścieżki leczenia są bardzo kosztowne: zabieg to koszt rzędu ok. 70 tys. zł, rehabilitacja – ponad 20 tys. zł za pierwsze miesiące. Jego rodzina zbiera na ten cel pieniądze, ale sama sobie nie poradzi.

Pomóc możemy my! W niedzielę, 9 kwietnia odbędzie się zbiórka pieniędzy w Galerii Bursztynowej na leczenie Mirosława Witkowskiego. Każda złotówka wrzucona do puszek wolontariuszy będzie dużą pomocą! Będzie można również kupić okazjonalnie ciekawe fanty a pieniądze wrzucić do puszki dla Mirosława.

Liczymy na waszą pomoc!

Nr zbiórki 2017/540/KS